Ознака: полиција

МВР најостро демантира дека имало обид за киднапирање на дете во...

МВР најостро ги демантира шпекулациите кои денеска се проширија по одредени портали, локални телевизиски станици и социјалните мрежи за наводен спречен обид за грабнување...

Во полицијата во Велес пријавено дека ученик истакнал албанско знаме во...

Во СВР Велес денеска во 10 часот директорот на Општинското средно училиште „Јовче Тесличков“ Васко Трајковски пријавил дека ученик истакнал знаме на Република Албанија...

Службен разговор со второосомничениот за симнување на знамето во манастирот на...

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување...

Во Косово запленети 85.000 евра во монети од по две евра,...

Специјалното обвинителство на Косово соопшти денеска дека уапсило шест лица, од кои тројца државјани на Македонија и тројца од Косово, осомничени за фалсификување пари,...

Полицијата приведе жена заради лажна пријава дека во клиника исчезнало нејзино...

Министерството за внатрешни работи вчера доцна вечерта соопшти дека е лажна пријавата за исчезнато петмесечно бебе во скопска клиника и оти жената која пријавила...

Масакар во американскиот град Луистон, најмалку 15 убиени

Полицијата бара помош за пронаоѓање на осомничениот Најмалку 15 лица се убиени во масовното пукање што се случило во градот Луистон во американската сојузна држава...

Белгиската полиција убила осомничен за убиството на двајца Швеѓани во Брисел

Белгиската полиција уби осомничен за вооружениот напад во Брисел во кој загинаа двајца шведски државјани, изјави белгиската министерка за внатрешни работи Анелизе Верлинден. Верлинден рече...

Приведен и вториот осомничен за предизвикување пожар во Старата скопска чаршија,...

По преземени мерки и активности, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје вчера го лишиле од слобода Б.А.(18) од скопското село...

Момче на 18 години загина во сообраќајна незгода на автопатот Гостивар...

Ноќеска, четириесетина минути по полноќ, во СВР Тетово пријавено е дека на автопатот Гостивар – Тетово, на наплатната станица Гостивар, патничко моторно возило „сеат...

Безбедносната состојба на северот на Косово сè уште е тензична, блокирани...

Ден по обидот на група Срби да го блокираат патот во селото Бањска на Косово и Метохија, по што дојде до вооружен конфликт во...