Ознака: полиција

Повредено едно лице од огнено оружје во близина на поликлиниката Бит...

Едно лице е повредено со огнено оружје во близина на поликлиниката Бит Пазар во Скопје. Повредениот маж со прострелна рана во ногата е пренесен...

Лондонската полиција го уапсила крадецот на инсталацијата на Бенкси

Уапсен е мажот осомничен за кражба на инсталација на уличниот уметник Бенкси, соопшти лондонската полиција. Инсталацијата, задолжителен знак за стоп покриен со три летала...

Сомнителен коверт во руската амбасада во Атина и сомнителен куфер во...

Мобилизација на грчката полиција предизвикаа претпладнево два случаи во Атина, едниот со сомнителен коверт со прашок со непознат состав во руската амбасада, другиот со...

Полицијата во Еквадор уапси 70 осомничени во борбата против криминалните банди

Еквадорската полиција уапси 70 осомничени во борбата против криминалните банди, соопштија денеска властите, еден ден откако вооружени напаѓачи упаднаа во телевизиска станица за време...

Уапсени претседателот на Судот на БиХ и поранешниот директор на разузнавачката...

Припадниците на Агенцијата за истрага и заштита на БиХ (СИПА) денеска во Сараево ги уапсија претседателот на Судот на БиХ Ранко Дебевец и поранешниот...

Адвокатот со кого Палевски заминал во Белград на распит во полициска...

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска...

МВР најостро демантира дека имало обид за киднапирање на дете во...

МВР најостро ги демантира шпекулациите кои денеска се проширија по одредени портали, локални телевизиски станици и социјалните мрежи за наводен спречен обид за грабнување...

Во полицијата во Велес пријавено дека ученик истакнал албанско знаме во...

Во СВР Велес денеска во 10 часот директорот на Општинското средно училиште „Јовче Тесличков“ Васко Трајковски пријавил дека ученик истакнал знаме на Република Албанија...

Службен разговор со второосомничениот за симнување на знамето во манастирот на...

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување...

Во Косово запленети 85.000 евра во монети од по две евра,...

Специјалното обвинителство на Косово соопшти денеска дека уапсило шест лица, од кои тројца државјани на Македонија и тројца од Косово, осомничени за фалсификување пари,...