Ознака: поевтинување

Горивата поевтинуваат за два денари

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се намалува за два денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги...

Ознака „гарантирана цена“ за поевтинети производи, пониски цени за 25 категории

Стотици прехранбени производи од денеска до 30 ноември годинава во маркетите треба да имаат за најмалку 10 отсто пониски цени отколку што се продавале...

Поевтинување на правдата: Кривичноправни контроверзии со политикантски еквилибристики

ПОВОД: ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ИЗМЕНИ НА КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК Искусните правници ја гледаат контроверзноста на предложените измени на Кривичниот законик во тоа што со намалувањето на казните за...

Неколку елементи што придонесоа за поевтинување на гасот и нафтата

Експертите очекуваат во наредниот период цената на горивата да продолжи да паѓа, а со почетокот на летото, поради зголемување на побарувачката за сурова нафта...

Цените на храната уште се до плафон. До кога?

Од Владата се оптимисти дека идната недела ќе се забележат резултатите од мерките што ги преземаа за да им помогнат на производителите и трговците....

Горивата поевтинуваат од еден до 1,5 денари

Цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) од ноќеска на полноќ се намалуваат...

Бензините поевтинуваат

Од полноќ поевтинуваат бензините од еден денар до денар и половина. Цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на ЕУРОСУПЕР...

Поевтинува мазутот

Мазутот од ноќеска на полноќ поевтинува за 1,478 денари за килограм, а цената на другите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...

Поскапуваат бензините, поевтинува дизелот

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за 1,5 до два денара за литар, а дизелот поевтинува за половина денар, одлучи денеска...

Поевтинува Екстра лесното масло за домаќинство

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) од полноќ се намалува за 3,00 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за...