Ознака: повредено дете

Тренчевска: Се чекаат информации од обвинителството за случајот со повреденото дете...

Министерката за труд и социјална политика Јована Тренчевска денеска информира дека ќе се знае дали и како ќе се постапува за случајот со детето...

Вонредна инспекција во градинката во Шуто Оризари за повреденото дете

Извршен е вонреден инспекциски надзор во градинката во Шуто Оризари по случајот со 11-месечното бебе, кое според тврдењето на родителите, било повредено. Задолжена е...

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка на улицата...

Деветгодишно дете хоспитализирано во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ е во животозагрозувачка состојба по сообраќајка која вчера во попладневните часови се случила на...