Ознака: Пепелиште

Кавадаречки пожарникари заминаа да помогнат при гаснење на пожарот во Неготинско

Кавадаречки пожарникари заминаа да помогнат при гаснење на пожарот во Неготинско, информираа попладнево од Територијалната противпожарна единица Кавадарци. - Во пожарот што го зафати просторот...

Во пожар кај Пепелиште зафатени околу триста хектари

Во пожарот кај Пепелиште се зафатени околу триста хектари површина, според проценките на пожарникарите на терен, се чека во гаснењето да се вклучи и...

Младо непрелетано штркче вратено во гнездо откако пред два дена падна...

Младо непрелетано штркче е вратено во гнездото, откако пред два дена падна во двор во неготинско Пепелиште. Ова денеска го потврди за МИА Аница...

Започна десетиот Летен кампус на Криволак и Пепелиште

Сто и дваесет питомци и студенти од Република Македонија и 11 партнерски и пријателски земји во следните две недели ќе учествуваат на десетиот Летен...

Во штипско возило откриени 12 мигранти

Дванаесет лица од Пакистан и шест од Авганистан се откриени доцна синоќа во возило со штипски регистарски ознаки кое сообраќало на регионалниот пат Неготино...