Ознака: Пенсилванија

Вооружен напаѓач пукал на паркинг во касарна во САД и убил...

Државната полиција во Пенсилванија идентификуваше еден полицаец кој беше убиен и еден тешко повреден во нападите во саботата што ги изврши вооружен маж, кој...

Врховниот суд во Пенсилванија ја отфрли тужбата на Трамп

Врховниот суд во Пенсилванија ја отфрли тужбата поднесена од кампањата на Доналд Трамп, во која се вели дека на набљудувачите на изборите им бил...

Бајден направи пресврт и во Пенсилванија, држава без која Трамп ги...

Демократскиот кандидат Џо Бајден го презеде водството пред актуелниот претседател Доналд Трамп во Пенсилванија, сојузна држава, која со веќе освоените, му е доволна за...

Трамп го нападна Врховниот суд поради пребројување гласови

Американскиот претседател Доналд Трамп во обраќањето до медиумите во Вирџинија, во централната канцеларија на Републиканците, го нападна Врховниот суд поради одлуката за пребројување на...

Пет деца загинаа во пожар во градинка во Пенсилванија

Пет деца загинаа во пожар во приватна градинка во Пенсилванија, од кои четири се браќа и сестри. Тие биле згрижени во центарот додека мајка...

Напад во синагога во Пенсилванија, најмалку осум лица убиени

Вооружено лице изврши напад во синагога во Питсбург, Пенсилванија. „Си-Би-Си“ јави дека најмалку осум лица се убиени. Телевизијата соопшти дека тројца полицајци се повредени при...