Ознака: пациент

Бојмацалиев: Прв меѓународен лет за медицински транспорт со хеликоптер на МВР,...

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски и директорот на Градската општа болница...

Тим од струшка Брза помош застанал на кафе на барање на...

Министерот за здравство, Фатмир Меџити, ќе бара одговорност од Итната помош при Здравствениот дом Струга, чии здравствени работници беа фотографирани како пијат кафе на...

Влијанието на отежнатото мокрење поради уретрална стеноза – стриктура

Автор: Прим. д-р Илберт Адеми, уролог Уретрална стриктура означува стеснување на уретрата предизвикана од лузни, која функционално врши ефект на опструкција на протокот на урината...

Вработена во ГОБ „8-ми Септември“ одзела картичка од пациент и си...

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош во полициска станица денеска извршиле службен разговор со С.С. (53), вработена во Градската општа болница „8-ми...

Најсреќна сум кога со пациентот ѝ се радуваме на заедничката победа

Кимет Мемед Озујаник, физиотерапевтка Кимет Мемед Озујаник е физиотерапевтка, со стаж до 33 години, сите поминати во поликлиниката „Букурешт“ во Скопје. Всушност, таа припаѓа на...

Пациент натепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Вработен во Психијатриската болница Демир Хисар бил нападнат од пациент додека бил на работното место. „ На 25.10.2021 во Полициската станица Демир Хисар, лекар од...

Од модуларната болница во Штип избегал 84-годишен пациент

Вчера попладне, 84-годишен пациент избегал од модуларната болница во Штип, но подоцна бил вратен од полициски службеници. - На 26.09.2021 во 15.47 часот во СВР...

Пациент нападнал вработена на Клиника

Вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била жртва на физички напад. Таа во полицијата пријавила дека вчера додека била на своето работно место, била нападната...

Кај починат битолчанец позитивен тест од ковид-19

Министерството за здравство денеска соопшти дека во Битола има еден позитивен на ковид-19. Во врска со овој случај од Клиничката болница информираат дека се работи...

ДСЗИ со инспекциски надзор за починатиот пациент од Велес

Државниот санитарен и здравствен инспекторат спроведува вонреден инспекциски надзор во однос на причината за велешкиот пациент кој почина пред неколку дена, а неговиот позитивен...