Ознака: патник

Поучна приказна за еден просечен патник

Очигледно, веб-страниците на некои од државните претпријатија служат само на нив да се пласираат што поголеми фотографии на насмеаните лица на директорите. А за...

Повик за субвенции за нови авиолинии – 7 евра по патник...

Државата ќе доделува субвенции од седум евра по патник за нови авиолинии што ќе бидат воведени на Скопскиот аеродром и по 4,5 евра по...

Неодоливиот осамен патник

Сто години од раѓањето на Џек Керуак Џек Керуак (1922 - 1969 г.) е еден од оние американски писатели чија митологизирана биографија, од една, и...

Tаксист нападнал патник

Триесет и четиригидшен скопјанец бил нападнат од страна на такси возач, информираат од МВР во дневниот билтен. Причина за случајот, како што велат од полицијата,...

Патникот што пристигнал од Германија нема коронавирус

Патникот кој денеска со авион пристигнал од Германија и беше тестиран е негативен на коронавирусот, објави на Фејсбук министерот за здравство, Венко Филипче. - Патниците...

Патникот вратен на 22 февруари од Италија нема коронавирус

По извршените анализи утврдено е дека патникот кој од Италија се вратил во Струмица на 22 февруари и пријавил дека има покачена температура нема...

Филипче: Патникот од Дубаи нема коронавирус

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека патникот од Дубаи, кој јавил симптоми, нема коронавирус. - Вториот случај кој го тестиравме за коронавирус е негативен....

Патник од Дубаи заврши на Инфективна клиника, се прават тестирања за...

Пред неколку часа на Инфективната клиника во Скопје е примен пациент кој пред неколку дена допатувал од Дубаи, кадешто престојувал шест дена. Лицето кое...

Повреден патник во автобус на ЈСП

Во Секторот за внатрешни работи Скопје од Градската општа болница „8-ми Септември“ синоќа во 13 часот било пријавено дека кај нив било донесено повредено...

Инцидент во автобус на ЈСП

Патник кој се возел во автобус на ЈСП пријавил дека бил навредуван и физички нападнат од контролор. -Во Полициската станица Драчево вчера во 11.00 часот,...