Ознака: Осомничена

Вработена на Економскиот факултет осомничена за измама на студенти

Единицата за економски и компјутерски криминал при скопската полиција поднесе кривична пријава против 45-годишна скопјанка, вработена во службата за студентски прашања на Економскиот факултет...

Куќен притвор за актерката Силвија Стојановска

Актерката Силвија Стојановска попладнево беше приведена во Кривичниот суд, во врска со заплена на огромна количина на дрога. Таа доби куќен притвор и заедно...

Ременски не откри дали е повикана како осомничена или сведок

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција пристигна пратеничка на СДСМ, Фросина Ременски, која што треба да даде исказ во врска со случајот „Рекет“. Таа...

Осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувања

Јавното обвинителство уште од донесувањето на наредбата за спроведување на истражната постапка против две лица за кривичните дела - примање награда за противзаконито влијание...