Ознака: османи

Османи: Имаме шанса да станеме членка на ЕУ во 2025 година

Доколку добиеме шанса за преговори и притоа испорачаме резултати, имаме подеднаква шанса за 2025 година со Србија и Црна Гора, оцени вицепремиерот задолжен за...

Османи: Сега очекуваме датум за почеток на преговорите со ЕУ

Извештајот на ЕК во кој Македонија доби чиста препорака за почнување преговори за членство е патоказ кој ни покажува во кој правец понатаму...

Османи: Остварени 90 отсто од реформите предвидени со Планот 3-6-9

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во пресрет на утрешното излегување на Извештајот за состојбите и напредокот на Република Македонија, на евроамбасадорот Самуел Жбогар...

Вицепремиерот Османи со честитка по повод Велигден

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи со видео порака денеска на православните христијани им го честита празникот Велигден.   Честитајќи им го Велигден на, како што наведува...

Османи: По нов автопат од Скопје до Приштина за помалку од...

Со изградбата автопатот Скопје-Блаце, од Скопје до Приштина и обратно ќе се патува за помалку од еден час, изјави денеска вицепремиерот задолжен за европски...

Османи: Мисијата на ОБСЕ одигра важна улога во демократскиот развој на...

Мисијата на ОБСЕ имаше важна улога во надминувањето на бројните предизвици изминатиов период, особено во делот на изборните реформи, но и севкупно, во имплементацијата...