Ознака: османи

Османи: На затворена седница ќе презентирам информации за Бањска, а Владата...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи соопшти дека има факти и информации во врска со настаните во Бањска во Косово на 24 септември минатата...

Османи: Предизвиците се големи, но и можностите, битно е да биде...

Предизвиците се големи, но и можностите се големи, битно е да биде вистинскиот човек на вистинска функција, порача вечерва кандидатот на ДУИ за претседател...

Османи: Амбасадорката беше повикана во бугарското МНР поради договор што во...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва изјави дека македонската амбасадорка во Софија, Агнеса Руси била повикана во бугарското МНР во врска со најновата...

Генералниот конзулат во Венеција ќе работи во две смени

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вчера го посетил Генералниот конзулат на Македонија во Венеција, каде што е направена дополнителна реорганизација на работата со...

Османи: Се разгледува можноста државата да компензира за тие кои имаат...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи посочи дека од 12 февруари патните документи со старото име нема да важат. За граѓаните кои треба да...

Не е фер на граѓаните да им даваме лажна надеж дека...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не е фер на граѓаните да им се дава лажна надеж дека може да се одложи...

Османи по изјавата на бугарска колешка Габриел дека уставните измени не...

Не е многу важно дали Бугарија во иднина ќе има нови барања, важно е дека ние создадовме ѕид кон кои било бугарски барања, а...

Османи: Платформата А5 ги постигна целите, време е за нов стратешки...

САД - Јадранската повелба (А5) ги постигна целите, бидејќи сите земји основачи на А5 платформата станаа земји членки на НАТО, вклучувајќи ја и Црна...

Може ли уште подлабоко да се поткопаат македонските темели?!

Македонија неодамна го заврши скрининг-процесот, со што уште еднаш се потврди дека македонските закони во најголем дел се усогласени со европските, бидејќи тоа е...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека следната мисија на партијата е претседател на државата. -Талат Џафери ќе биде...