Ознака: осло

Осло има најмногу зелени површини од главните градови во Европа

Зелените површини во урбаните средини се важни од повеќе аспекти. Тие не само што им обезбедуваат на заедниците места за релаксација, вежбање и дружење...

Шест млади математичари освоија две сребра и две бронзи на Интернационалната...

Шест млади математичари од државава освоија два сребрени, два бронзени медали, како и пофалници на 63. Интернационална математичка олимпијада (ИМО 2022), одржана во Осло,...

Двајца загинати и 19 повредени во пукање во ноќен клуб во...

Две лица се убиени во пукање во ноќен клуб во норвешкиот главен град Осло, соопшти денеска полицијата. Полицијата на Твитер објави дека уште неколку...