Ознака: Орце Камчев

САД го стави Орце Камчев на црна листа

Американската Канцеларијата за контрола на странски имоти при Департментот за финансии на САД (OFAC – ККСИ) го назначи Орце Камчев на листата лица кои...

Камчев пуштен на слобода по спојувањето на двете затворски казни

Бизнисменот Орце Камчев пред неколку дена излегол на слобода, откако неодамна побарал спојување на двете затворски казни на кои беше осуден, објавуваат медиумите повикувајќи...

Одбиено тужбеното барање на Камчев за оштетното побарување од Боки-13 и...

Основниот суд Скопје 2 го одби тужбеното барање на Орце Камчев за оштетното побарување од Бојан Јовановски – Боки 13 и Катица Јанева за...

Рочиштето за милионот на Камчев одложено откако поштар не ги нашол...

Одложено е судењето на кое се бара Бојан Јовановски - Боки 13, Катица Јанева и државата да вратат дел од 1,5-те милиони евра на...

Катица Јанева јадеше мекици и сирење кога не ми бараше пари,...

Судијата Андреј Димовски во судницата ѝ посочи на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дека за неа нема материјален доказ оти земала пари од...

Камчев: Разговарав со Заев за рекетот што го правеше Бојан Јовановски,...

Бизнисменот одговараше на испрашувањето на Боки 13 Бизнисменот Јордан Камчев пред Граѓанскиот суд одговараше на прашања од тужениот Бојан Јовановски - Боки 13, за тоа...

Орце Камчев халуцинира, рече Катица Јанева за сведочењето на бизнисменот дека...

Поранешната специјална јавна обивнителка Катица Јанева во судницата посочи дека бизнисменот Орце Камчев халуцинира, додека тој даваше исказ, тврдејќи дека бил рекетиран. Откако Камчев...

Камчев ја повлече тужбата против Кичеец

Орце Камчев ја повлече тужбата против Зоран Милески - Кичеец, третоосуден во случајот „Рекет“. Ова го констатираше судијата Андреј Димовски на денешното рочиште во...

Ќе одекнат ли „бомбите“ за „Плацови на Водно“ и во судница,...

Поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство во Будимпешта, бара неговите два телефонски разговора со бизнисменот Орце Камчев објавени на Јутуб да бидат...

Самсоненко за „Плацови на Водно“: Камчев ми го предложи плацот, уште...

Рускиот бизнисмен и почесен конзул на Русија во Битола, Сергеј Самсонеко, посочи дека неговата сопруга е сопственичка на фирмата „Лајв кер центар" која го...