Ознака: „Нетфликс“

„Нетфликс“ објави филм за најсуровиот сериски убиец во историјата –...

Трилерот „Добрата медицинска сестра“ ја раскажува приказната за тоа како медицинската сестра Ејми Лофрен помогнала во истрагата и на крајот го испратила колегата Чарлс...

Криминалната серија на „Нетфликс“ базирана на вистински настани ги вознемири гледачите

„Девојката од Ватикан“ е нова серија на „Нетфликс“, базирана на вистински настани, а многу од гледачите беа вознемирени од содржината. Оваа криминална серија се...

„Нетфликс“ претстави застрашувачки трејлер за претстојната хорор-серија

„Нетфликс“ го објави застрашувачкиот прв трејлер за претстојната серија „Полноќен клуб“. Серијата пристигнува точно навреме за Ноќта на вештерките, а доаѓа од креаторот на...

Новиот филм на „Нетфликс“ наречен „најлоша адаптација на Џејн Остин“

Филмот на „Нетфликс“, „Убедување“, е опишан од критичарите како „најлошата адаптација на Џејн Остин“ на сите времиња. Филмот во режија на Кери Крекнел, а во...

„Нетфликс“ отпушти уште 300 работници поради губење на претплатниците

Компанијата „Нетфликс“ објави дека ќе отпушти уште 300 работници, главно во САД, поради намалување на бројот на претплатници и пораст на конкуренцијата. Оваа бројка...

Официјално потврдена втората сезона на „Игра со лигни“

Глобалниот мегахит „Игра со лигни“ официјално ќе ја има својата втора сезона, објави „Нетфликс“, нудејќи неколку навестувања за тоа што носи продолжението на корејската...

Австралиската драма на Новак Ѓоковиќ ќе добие серија на „Нетфликс“

Драматичната ситуација во која се најде водечкиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ, во изминатите десет дена, ќе биде прикажана во форма на документарен серијал...

Кога ги гледам епизодите си мислам „леле, човек, јас го правев...

Никола Ангелкоски работеше на серија на „Нетфликс“ Никола Ангелкоски работеше на серијата на „Нетфликс“, „Вичер“ или „Вештерката“. По една година работење од дома, перманентна комуникација...