Ознака: независнот

Блинкен испрати „најдобри желби“ по повод Денот на независноста

Американскиот Стејт департмент во име на САД, денеска испрати честитки до народот на Македонија по повод 31-та годишнина од независноста на земјата. -Со отворањето на...

Се намалува бројот на поддржувачи за независоност на Каталонија

Независноста на Каталонија ја поддржуваат 41,9 отсто жители на шпанската покраина, додека 48,8 проценти се против, според анкета на каталонскиот Центар за истражување на...