Ознака: негативен тест

СЗО препорача со негативен тест карантинот да трае седум дена

Светската здравствена организација (СЗО) денеска го скрати препорачаното времетраење на карантинот за лицата изложени на коронавирусот. СЗО соопшти дека оние што имаат негативен тест сега...

Од денеска задолжителен негативен тест за влез во Грција

Утрово стапи во сила новата мерка во Грција, според која, за влез во земјата задолжителен е негативен резултат од ПЦР направен 72 часа пред патувањето...

Експеримент во Ливерпул – на концерт со негативен тест

Неделниот мини-фестивал во паркот „Сефтон“ во Ливерпул беше една од официјалните проби на Владата да истражи дали и колку големи собири може повторно да...

Со негативен тест, без маски и дистанца 3.000 луѓе беа на...

Околу 3.000 лица дојдоа на голема забава во ноќниот клуб „Циркус“, во Ливерпул, а уште толку ќе се забавуваат денес на истата локација. Станува збор...

На италијанските возачи Австрија им наложува задолжителен негативен тест

Ограничувањата кои Германија ги наметна во сообраќајот со австриската сојузна покраина Тирол, каде се шири јужноафриканскиот вид на коронавирусот, ја натераа Виена да ги...

Во Австрија задолжителен негативен тест за влез во театар и за...

Австрискиот парламент денеска одобри владата да воведе задолжителен негативен тест за одење во театар и за хотелско смесутвање и покрај воздржаноста на некои деловни...

Во Словачка само со негативен ПЦР тест

Од понеделник, 16 ноември, граѓаните на повеќето земји на ЕУ ќе можат да влегуваат во Словачка само со негативен ПЦР тест за коронавирус. Тестот не...

Премиерот Заев негативен на ковид-19

По синоќешната објава на Фејсбук дека министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, е позитивен на ковид-19, премиерот Зоран Заев најави дека исто така ќе...

Бајден ја продолжува кампањата по негативниот тест за коронавирус

Кандидатот за претседател на Демократите, Џо Бајден, ќе ја продолжи својата кампања во Мичиген, откако тестирањето потврди дека е негативен на коронавирус. Тој беше...

Косово бара да се преиспита одлуката за влез во Македонија со...

Косовскиот министер за здравство, Арменд Земај, побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани. Земај вели дека ваквата...