Ознака: напред

Ќе повлече ли сидрото напред?

Еуфорично најавуваната револуционерна борба против корупцијата и криминалот во 2015 година не само што не даде никаков резултат туку токму водечките борци против заробената држава, кои...

Дали наскоро роботите ќе ги извршуваат домашните обврски?

Скок напред во развојот на вештачката интелигенција Компании што развиваат хуманоидни роботи предвидуваат дека нивните производи би можеле да се најдат за десет години на...

На денешен ден во 1921 година, „Напред“ ја соопшти веста за...

На 24 октомври 1921 година софискиот весник „Напред“ ја информираше бугарската јавност за убиството на министерот Александар Димитров. Според пишувањата на весникот, неговото убиство...

Пркос стоп, послушници напред?

Можеби е само гаф на Зоран Заев, кој можеби не разбира дека пркос е доблест, позитивна особина. Поверојатно е дека е уште еден од...

Иновациите се единствениот чекор напред

Како резултат на пандемијата на ковид-19, економиите во САД и во Европа се подготвуваат за отворање голем број работни места. Новоизбраниот претседател на САД,...

Јиха: Ракометот оди напред, не играат имињата

Потребно е најдоброто да се даде на терен. Норвешка и Шпанија се фаворите за европската титула, рече славниот чешки ракометар Филип Јиха, сега тренер...