Ознака: мртва

Млада Украинка пронајдена мртва на автопатот „Арбен Џафери“ во Косово

Косовската полиција соопшти дека синоќа на автопатот „Арбен Џафери“, кој ги поврзува косовската престолница со границата со Македонија кај Генерал Јанковиќ, е пронајдено безживотното...

Вања пронајдена мртва

По преземени опсежни мерки и активности од страна на полициски службеници од СВР Скопје, денеска (03.12.2023) во околината на Скопје е пронајдено безживотното тело...

Кралицата е мртва… Да живее републиканизмот?

Почетокот на оваа нова ера на британската историја нека означи и почеток на ново поглавје на македонско–британските односи, а би било добро за почеток...

Глобализацијата е мртва! Да живее глобализацијата!

Чудно како никој од овие феномени што го рекомпонираат светот денес не ја засега Македонија. А би требало. Особено прашањето на иднината на глобализацијата....

Млада велешанка пронајдена мртва во Неготино

Рано утрово, во 2 часот и 27 минути во Полициска станица Неготино од Итна медицинска помош-Неготино е пријавено дека на интервенција на ул.„Дојранска“ во...

Дипломатијата е мртва, да живее дипломатијата

ПАНДЕМИЈАТА И НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА Светските лидери во 2020 година се справуваа со разменетите видеопораки наспроти вообичаените средби лице в лице, на кои се разговара за...

Битолчанка пронајдена мртва во стан

Битолчанка ја пронашла почината мајка си во нејзиниот стан. Како што информира полицијата, вчера околу 09 часот во СВР Битола, Ц.И. од Битола пријавила...

Велешанка пронајдена мртва во нејзиниот стан

Во велешката полиција на 17-ти месецов било пријавено дека во нејзиниот стан на улица „Д-р Христо Татарчев“, била пронајдена почината 85-годишна велешанка. Лекар од Итна...

Почина српската глумица Неда Арнериќ

Српската глумица Неда Арнериќ почина денес на 67-годишна возраст. Таа била пронајдена мртва во нејзиниот стан, пишуваат српските медиуми. Нејзиното тело го нашол брат...

Српска новинарка пронајдена мртва во својот стан

Познатата српска новинарка Драгана Трипиќ (58) утринава е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Белград. Телото го пронашла нејзината ќерка. Драгана, наводно, била во депресија...