Ознака: мотоцикл

Тинејџер загина при судир на мотоцикли во скопско Кадино

Во судир на два мотоцикли, управувани од малолетници, синоќа во скопското село Кадино загинал 16-годишник. Како што информираат од МВР, непосредно пред полноќ во скопското...

Полицијата ја продолжува борбата против „дивите тркачи“ на скопските улици

Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје...

Мотоциклист излетал од патот Ќафасан – Струга и удрил во дрва

Дваесет и шестгодишен мотоциклист се здобил со тешки повреди откако излетал од патот Ќафасан – Струга и удрил во дрва. Според информациите на МВР, несреќата...

Казнети „диви тркачи“ и одземени мотоцикли во Скопје

Дванаесет мотоциклисти се казнети во текот на изминатата ноќ поради диви трки низ улиците во градот. Според информациите од МВР, вчера во периодот од 18...

Малолетник со мотоцикл удрил во полицајка

Седумнаесетгодишно момче од Виница со мотоцикл удрило во полицајка, која му дала знак да запре. Според информациите на МВР, поднесена е кривична пријава против 17-годишник...

Малолетник и 43-годишен кумановец повредени при несреќа со мотоцикл за време...

На локалниот пат меѓу селата Гороно Коњари и Четирце вчера (19 април) во попладнвните часови, додека на сила беше целодневен полициски час, во незгода...

Мотоциклист повреден во сообраќајка во Прилеп

Вчера во 08.50 часот било пријавено дека во Прилеп на ул.Тризла се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фиат стило“ со прилепски регистарски...

Од четири тркала на две

„Астон Мартин“ го откри својот прв мотор „АМБ 001“. Новиот мотоцикл ќе чини 120.000 долари, а ќе бидат направени само 100, и се очекува да...

„Хендерсон стримлајнер“ – не толку обичен мотоцикл

Занаетчиство на високо ниво, кое ги комбинира дизајнот арт деко и мотоциклите Мотоциклот „хендерсон стримлајн КЈ“ од 1930 година може да се смета за „ролс...

Возач во Тетово удрил во татко и син на мотоцикл и...

Возач со автомобил „голф“ удрил во татко и син на мотоцикл во Тетово и избегал од местото на несреќата. Таткото се здобил со тешки...