Ознака: мотор

Млад радовишанец загинал кога со мотор удрил во паркирана тракторска приколка

Дваесетгодишен возач на мотор „Кавасаки“ загинал во Радовиш кога рано изутринава удрил во паркирана тракторска полуприколка.   Полицијата соопшти дека рано изутринава околу 2:05 часот на улица...

Скопјанец тешко повреден при пад од мотор

Триесет и едногодишниот скопјанец Р.Ј. синоќа во 20:00 часот управувајќи мопед „Кивеј“ со скопски регистарски ознаки паднал на коловозот на ул. „28“ во село...

Повреден мотоциклист на булеварот Теодосиј Гологанов

Вчера околу 12 часот на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случи сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено. Во несреќата учествувале, автомобил „Хјундаи И-30“...