Ознака: мотор

Кина ќе биде мотор на глобалниот економски раст, надминувајќи го Г7

Прогноза на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) за глобалниот раст и уделот на Кина Реномираниот медиум „Блумберг“ ја објави најновата прогноза на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ),...

Зошто запира европскиот француско-германски мотор

Шеесет години откако Елисејскиот договор му стави крај на двовековното непријателство и воспостави плодно партнерство меѓу Германија и Франција, де факто лидерите на Европа...

Американската војска ја приземји целата флота хеликоптери Чинук, има опасност од...

Командата за воена опрема на Соединетите Американски Држави ја приземји целата своја флота од хеликоптери Чинук поради опасност од пожар на моторот. Повикувајќи се на...

Maлолетнички со мотор удриле во запрежно возило

Малолетно девојче, кое управувало мотор, а зад него седела уште една малолетна сопатничка, удрила во запрежно возило во Струмичко. Несреќата се случила вчера кај селото...

Малолетник со веспа удрил во две девојки во Штип

Две девојки од Штип, на возраст од 21 година, се тешко повредени откако синоќа во нив удрила веспа, управувана од малолетник. Според информациите, несреќата се...

Скопјанец со мотор удрил во две паркирани возила

Четириесетгодишен мотоциклист од Скопје синоќа на улицата Никола Киров Мајски, со моторот удрил во две паркирани патнички возила. Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки...

Експлодира мотор на авион во САД

Делови од авион на „Јунајтед ерлајнс” паднаа во предградие на Денвер, по што „Боинг 777-200″ мораше да биде принуден да се врати на аеродромот. Медиумите...

Прилепчанец паднал од мотор и тешко се повредил

Вчера во 16.45 часот на патот Прилеп-Битола А.Л.(31) од Прилеп управувајќи моторцикл „јамаха“ со прилепски регистарски ознаки паднал на коловозот и се здобил со...

Повредени две лица кои со мотор излетале од патот Струга –...

Четириесет и четиригодишен жител на село Враништа е тешко повреден откако синоќа со мотор излетал од патот Струга–Дебар, во с.Враништа. Во незгодата мотоциклистот се здобил...

Полицаец на мотор се судри со автомобил кај Лагадин, пренесен е...

Полициски службеник вчера со тешки повреди бил донесен во болницата „Св.Еразмо“. Тој управувајќи мотор – сопственост на МВР, учествувал во сообраќајна несреќа во Лагадин, Охрид. Полицаецот се...