Ознака: Мостар

Суспендирани двајца полицајци кои во Мостар претепаа момче

Главна тема во Босна и Херцеговина деновиве е видеото снимено во Мостар на кое се гледа како двајца полицајци брутално тепаат момче. Снимката прво беше...

Неофашизам во срцето на Балканот

И годинава следбениците на антифашистичката борба беа пречекани со усташки и нацистички симболи, кои беа испишани на камените ѕидови на партизанските гробишта на градот...

Мостар ја награди Софија Оџаклиеска за најубава родољубива песна

Се претставив со мојата лична творба „Татковина“, која беше наградена за најубава родољубива песна, а рецитирав и стихови од Шантиќ. Пресреќна сум што учествував...

Во Мостар им се кршат изборните права на граѓаните

Европскиот суд за човекови права донесе пресуда со која се утврди дека има дискриминација кон граѓаните, затоа што во Мостар од 2008 година не...

Двајца полицајци повредени при обидот за бегство од затвор во Мостар

Петмина криминалци се обиделе да избегаат синоќа од притворското одделение на Казнено-поправниот затвор во Мостар. Двајца полицајци во затворот биле сериозно повредени кога влегле во...

Мостар е подготвен да прими семејства на лица од БиХ кои...

Министерката за човекови права и бегалци на БиХ, Семиха Боровац, во Мостар изјави дека центарот за прифаќање на бегалци во северниот дел на градот...

Мостар меѓу најромантичните места за свадбен туризам

Стариот мост во Мостар е меѓу спомениците во светот, кој ги привлекува вљубените парови за да ги одржат церемониите за венчавка. Од почетокот на...

Најмалку 15 повредени при невреме во Мостар

Најмалку 15 лица побарале медицинска помош во босанскиот град Мостар, откако се здобиле со повреди за време на невремето проследно со силен ветер, што...

Заев од Мостар: Регионот има лидери кои се подготвени да сплотуваат...

Тоа што не поврзува е заедничката иднина на нашите граѓани, на регионот и на светот. Тоа што не поврзува е потребата за стабилност, сигурност...

АНА-МПА: Ципрас и Заев денеска во Мостар

Алексис Ципрас и Зоран Заев, заедно со нивните колеги од Црна Гора и Босна и Херцеговина, денеска ќе одржат квадрилатерална средба во Мостар, објави...