Ознака: Монако

Леклер со прва домашна победа

Тој стартуваше од пол-позицијата, водеше во текот на целата трка и ја оствари својата шеста победа во кариерата ФОРМУЛА 1 – ГН НА МОНАКО Возачот на...

Следува 74-то издание на една од најпрестижните и најпознати трки

ФОРМУЛА 1 - ГН НА МОНАКО Формула 1 (Ф1) се враќа викендов со трката за големата награда (ГН) на Монако, една од најпрестижните и најпознати...

Монако ќе организира трки и по 2022 година

Монте Карло беше домаќин на Ф1-трка за првото СП во 1950 година и стана препознатлив по патеката низ кривулестите градски улици, но таа повеќе...

Еден милион долари за 15 квадратни метри во Монако

Ако имате милион долари во џебот и сакате да купите луксузен дом, тогаш каде би ги вложиле своите средства? Врз основа на податоците на...

Принцезата Шарлин е подготвена да се врати дома

Среде многуте шпекуции во врска со стабилноста на нивниот брак, принцот Алберт од Монако даде интервју за продолжениот престој на неговата сопруга во Јужна...

Принцот Алберт Втори од Монако заразен со коронавирус

Принцот Алберт Втори од Монако (62) е позитивен на новиот коронавирус, објави кралската палата, а пренесе „Индипендент“. Пред само 24 часа, принцот Алберт Втори најави...

Состанок за фудбалска стратегија во Монако

Натпреварувачката рамнотежа, обемот на работа на фудбалерите и професионализацијата на фудбалот за жени биле меѓу темите на состанокот во Монако на Стручниот совет за...

Секој трет жител на Монако е милионер

Монако, втората најмала земја во светот, со 38,3 илјади жители е најгусто населена, но е дом на 12,26 илјади милионери. Оваа бројка, според „Бизнис-инсајдер“, за...

Хамилтон триумфираше во Монако

Луис Хамилтон трет пат во кариерата победи на најпрестижната трка во шампионатот на Формула 1, Големата награда на Монако. Британецот победи пред Макс Ферстапен...

Кинескиот претседател Си Џинпинг во посета на Монако

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска престојуваше во посета на Монако, каде се сретна со принцот Алберт. Ова е прва посета на еден кинески претседател на...