Ознака: момчиња

Две српски момчиња повредени од огнено оружје во близина на Штрпце

Канцеларијата на Владата на Србија за Косово и Метохија денеска соопшти дека бара итна и одлучна реакција на меѓународната заедница, по повредувањето на две...

Пандев: Во фудбалот еднакво можат да учествуваат и девојчиња и момчиња

Под покровителство на Владата денеска се одржа панел дискусија за родова еднаквост во фудбалот. На овој настан зедоа учество и се обратија Горан Пандев, фудбалер,...

Приказната за момчиња од пештерата во Тајланд преточена на филм

Помина една година откако младинскиот фудбалски тим со нивниот тренер влезе во туристичката пештера во Тајланд и остана заробен. Беа спасени 18 дена подоцна...

Повредени две момчиња, со мопед излетале од патот

Две 17-годишни момчиња биле повредени откако синоќа со мопед излетале од патот, на делницата од Кавадарци кон селото Брушани кај Тиквешко Езеро, во месноста...

Момчињата спасени од пештера во Тајланд се повлекуваат во будистички храм

Повеќето момчиња, спасени од пештера во Тајланд, заминуваат на неколкудневно повлекување во будистички храм пред да се вратат на секојдневниот живот, соопштија денеска тајландските...

Тајландските момчиња во четврток излегуваат од болница

Сите 12 деца спасени од поплавената пештера во северен Тајланд ќе бидат пуштени од болница во четврток, изјави денеска министерот за здравство Пијасакол Саколсатајадом. Тој...

Група момчиња нападнати во Драчево

Три момчиња на возраст од околу 15 години синоќа биле нападнати во скопската населба Драчево. Синоќа околу 22.45 часот во полициската станица Драчево, В.З. (42) пријавил...