Ознака: модна ревија

ФОТОГАЛЕРИЈА – Долг аплауз за Бети Петковска, Дауновиот синдром не беше...

Со плетење се занимавам 40 години. Уживам во тоа, ме прави среќна и многу ме радува што ви се допаѓа мојата работа, вели Бети,...

Светскиот ден на рециклирањето беше одбележан со модна ревија од...

Со пригодна програма и пред полна сала во Центарот за култура, децата од кичевските градинки го одбележаа 18 Март, Светскиот ден на рециклирањето. Тие...

„Викторијас сикрет“ ги полага надежите за спас во првиот трансродов „ангел“

„Викторијас сикрет“ го ангажира првиот трансродов модел, Бразилката Валентина Сампајо (22), во време кога американскиот моден бренд се соочува со бројни критики за имиџот,...

Ученици и професори од цела Македонија организираа репрезентативна модна ревија

На 14-тите средби организирани од страна на Младинската Асоцијација на средни училишта од Македонија што се одржа во Кичево, на која домаќин беше ОСУ...