Ознака: Михаил Мишустин

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер во неговиот нов петти претседателски мандат, изјави денеска претседателот на Државната дума, Вјечеслав...

Притисокот на Западот ги засилува нашите врски, констатираа министрите на Русија...

Притисокот од Западот ги зајакнува врските меѓу Русија и Кина, изјави денеска во Пекинг рускиот премиер Михаил Мишустин на средбата со неговиот кинески колега...

Рускиот премиер е позитивен на коронавирус

Рускиот премиер, Михаил Мишустин, за време на видео-конференцијата му соопштил на претседателот Владимир Путин дека е позитивен на коронавирусот. - Тестовите со коронавирус покажаа дека...

Русија ги зголемува производството и употребата на тестовите за ковид-19

Русија активно ги зголеми производството и употребата на тестовите за ковид-19 што се спроведуваат во 95 лаборатории во земјата, изјави рускиот премиер Михаил Мишустин,...

Русија доби нова влада

Рускиот претседател, Владимир Путин, денес ја одобри новата влада во земјата во која остануваат повеќе министри од претходниот мандат мандат, но со нов министер...

Кој е новиот руски премиер Михаил Мишустин?

Руските законодавци ja одобрија кандидатурата на Михаил Мишустин за нов премиер откако претседателот Владимир Путин предложи уставни реформи и почна реконструкција на неговиот потесен...

Кој е Михаил Мишустин – технократ, ИТ-експерт и љубител на хокеј

Рускиот претседател Владимир Путин го предложи Михаил Мишустин за премиерската функција, по оставката на Димитриј Медведев. Недоволно познатиот технократ сега ќе ја предводи руската...

Русија доби нов премиер

Државната Дума ја потврди кандидатурата на поранешниот шеф на Федералната даночна служба, Михаил Мишустин, за нов премиер на Русија. Мишустин вети дека ќе се фокусира...

Михаил Мишустин предложен за нов премиер на Русија

Рускиот претседател Владимир Путин пред Државната дума за премиер го предложи Михаил Мишустин, претседател на руската федерална даночна служба. - Претседателот Владимир Путин оствари работна...