Ознака: митинзи

Демне ли кластер „Изборна кампања“

Речиси на сите предизборни митинзи е забележливо дека не се носат маски, дистанца исто така нема, особено не меѓу граѓаните што се собрани. Особено...

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради најавените митинзи на партиите

Посебен сообраќаен режим во Скопје ќе биде воведен викендов поради најавените настани на политичките партии. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека поради утрешниот митинг...

Присуството на митинзите на Вучиќ е задолжително

Партиските членови на СНС и вработените во јавните претпријатија мораат да присуствуваат на митинзите на власта или ќе мора да најдат своја замена Српската напредна...

Двапати мери, еднаш сечи, кога ги слушаш говорите на Трамп

Претседателот на САД Доналд Трамп вчера на состанокот со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг кажа дека неговиот татко е роден на прекрасно место...

Први митинзи на претседателските кандидати, старо-нови ветувања за граѓаните

Вечерва почнаа со митинзи тројцата претседателски кандидати за престојните претседателски избори. Гордана Силјановска-Давкова како кандидат на опозициската ВМРО-ДМПНЕ ја започна својата кампања во Охрид,...

ФИНА дозволи пливачите да се натпреваруваат на независни митинзи

ФИНА е под зголемен притисок од пливачите, меѓу кои и олимпискиот и светски шампион Адам Пети, кои бараат поголем финансиски дел од приходите што...

Мали и големи… рејтинзи и митинзи

Од СДСМ, посебно Зоран Заев, имаат простор за задоволство од рејтингот од околу 24 проценти. Зоран Заев целосно го консолидира лидерството во СДСМ, и...