Ознака: Миравци

Автомобил удрил во ѕид, па се запалил кај Миравци

Едно лице загина во сообраќајка несреќа што се случила вчера утрото во близина на селото Марвинци кога удрил во бетонски столб и настанал пожар. -...

Во ладилник кај Миравци пронајдени над 100 мигранти, приведен е жител...

Синоќа на автопатот Гевгелија – Демир Капија, кај клучката Миравци, при преглед во товарното возило „сканија“ и ладилник со скопски регистарски ознаки, кое го...

Возило во кое се криумчареле мигранти излетало од патот кај Миравци

На регионалниот пат Гевгелија-Дојран, на крстосница „Ѓавато“, полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор Богородица вчера  забележале патничко возило „фолксваген...

Променет режим на сообраќај на делницата Демир Капија – Миравци

На автопатот А1, делница Демир Капија – Миравци од денеска до 8-ми овој месец во период од 8 до 17 часот ќе биде воведен...

Кај Миравци пронадејни 14 мигранти

Вкупно 14 м игранти од кои 11 Авганистанци и тројца од Пакистан се пронајдени вчера попладне после клучката Миравци на автопатот Гевгелија - Скопје. Како што...