Ознака: Миа Блажевска-Еминова

Блажевска-Еминова постави нов македонски рекорд на 100 м грбно

ПЛИВАЊЕ - СП ВО БУДИМПЕШТА Миа Блажевска-Еминова постави нов македонски рекорд на Светското првенство (СП) во пливање во Будимпешта (Унгарија), откако во трката на 100...

Блажевска-Еминова победи во својата група, но не се пласира во полуфиналето

Миа Блажевска-Еминова денес настапи во квалификациите на 100 метри слободно на  Летните олимписки игри во Токио. Блажевска-Еминова, настапи во втората квалифиакциска група. Во конкуренција на...