Ознака: мерцедес

Во Мерцедес загриженост пред трката во Монако

 Директорот на Формула 1 тимот на Мерцедес, Тото Волф изјави дека трката за Големата награда на Монако не одговара на болидите на неговиот тим. Минатата...

„Тенк“: „Мерцедесот“ се користел зашто старото блиндирано возило било „канта“

Денешното рочиште за случајот „Тенк“ почна со сослушување на сведокот Љупчо Цековски, вработен во МВР. Покрај него денеска како сведоци на одбраната во Судот...

Одбиени барањата за изземање на Џолев и Судечкиот совет за „Тенк“

Апелацискиот суд го одби барањето на одбраната на дел од обвинетите за случајот „Тенк“ за изземање на претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев. Тој,...