Ознака: мерцедес

„Мерцедес“ удрил во жена на електричен мопед

Скопјанка што управувала електричен тротинет е тешко повредена откако вчера во неа удрил автомобил „мерцедес“ со скопска регистрација. Автомобилот бил управуван од 18-годишник од скопското...

Автомобил влета во трговски центар во Хамбург

„Мерцедес“ удри во трговски центар во Хамбург со и повреди двајца луѓе, пренесуваат локалните медиуми. Сите присутни во објектот се евакуирани, а полициските и...

Луис Хамилтон си обезбеди место во историјата на Формула 1

Актуелниот светски првак победи на 1.000-та трка во Ф1, на патеката во Шангај, по 75-ти пат во кариерата Британецот Луис Хамилтон, актуелниот светски првак во...

Ботас не знае што се случи, но победи и го зеде...

Финецот Валтери Ботас, возачот на Мерцедес, доминираше и победи на трката за големата награда на Австралија во Формула 1 (Ф1), на отворањето на новата...

Мерцедес го претстави првото целосно електрично возило

На Саемот за автомобили во Стокхолм, „Мерцедес“ го претстави првиот свој модел кој се движи целосно на електричен погон. Со тоа, овој автомобилски производител...

Велосипедист тешко повреден откако во него удрил мерцедес, возачот избегал

Триесет и едногодишен велосипедист е повреден ноќеска 30 минути по полноќ на улицата „Цветан Димов“ во Скопје кога во него удрило возило „мерцедес“, а...

Најскапо продадените автомобили на светските аукции

Во време кога технологијата и новитетите кај автомобилите ја создаваат висината на цената на новите автомобили, богатите луѓе во светот сè уште ги проценуваат...

Германските власти му наложија на Мерцедес да повлече дизел комбе

Компанијата за производство на автомобили Дајмлер соопшти дека германските регулатори за моторни возила и наложиле да го повлече моделот „Вито“, што го произведува фабриката...

Груевски доби две години казна затвор

За набавка на мерцедесот, екс премиерот Никола Груевски доби две години казна затвор, а поранешниот помошник министер Ѓоко Попоски доби казна затвор во траење...

Стопирана постапката за продажба на блиндираниот мерцедес

Постапката за продажба на блиндираниот мерцедес е стопирана, како што веќе беше соопштено, бидејќи судскиот процес е во тек и до негово завршување и...