Ознака: мерцедес

Спасовски убеден оти синот на неговиот заменик не е дел од...

Се утврди дека пријавата доаѓа од граѓанин упатена на број, се утврди патничко возило „мерцедес“ кое не е во државна сопственост или на некое...

Двајца тетовци украле 5.000 евра од паркиран „мерцедес“

Teтовската полиција поднесе кривична пријава против двајца тетовци, А. Б. (37) и С. Г. (34), поради сомнение за сторено кривично дело кражба. Како што информираат...

Опожарен „мерцедес“ во Батинци

Изутринава, во 3.10 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во скопското село Батинци било опожарено возило „мерцедес“, сопственост на Х. К. (33). Извршен...

Ботас останува во Мерцедес, се очекува тоа и од Хамилтон

Мојот сон е еден ден да станам шампион во Формула 1, вели Ботас, финскиот возач во шампионскиот тим на Мерцедес, пред неделниот настап во...

Се запали „мерцедес“ во скопско Бардовци

В.В. од селото Бардовци, Скопско, синоќа во СВР Скопје пријавил дека околу 16 во дворот од семејната куќа настанал пожар во патничкото возило „мерцедес“. Од...

Со „мерцедес“ удрил во полицајка и побегнал

Скопјанец на возраст од 54-години е уапсен на 15 декември кога истиот ден со автомобил „мерцедес“ удрил во полициска службеничка на булеварот Партизнаски одреди. Како...

Ќе влијаат ли климатските промени врз Макрон за да ни даде...

Нашиве ја пресретнале измамата. Така велат. Оставиле разговорот да заврши за да не забележи пранкерката дека е забележана. И тоа ни го соопштија. Ви...

Хамилтон во рангот на легендите Шумахер и Фанџо

Британецот Луис Хамилтон (34), возачот на Мерцедес, со освоеното второ место на трката во САД на две трки до крајот од шампионатот, шести пат...

Ботас победи, Мерцедес постави рекорд

Валтери Ботас од Мерцедес победи на трката во Јапонија во Формула 1, неговиот тимски колега Луис Хамилтон беше трет, зад Себастијан Фетел од Ферари,...

Ќе се преиспитува пресудата за „мерцедесот“ на Јанкулоска

За вонредното преиспитување на затворската казна за ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, за набавката на „мерцедесот“, ако нема дополнителни промени во распоредот, месецов...