Ознака: – МЕДИТЕРАНСКИ ИГРИ

Македонија ќе игра со Египет за пласман во финалето

РАКОМЕТ - МЕДИТЕРАНСКИ ИГРИ Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска, во полуфиналето на Медитеранските игри (МИ) во Оран (од 14 часот), ќе игра со Египет...