Ознака: Мегзит

Што дознавме за Хари и Меган од „Кралската поделба“?

Американската телевизија Еј-би-си вчеравечер објави нов документарен филм кој ги анализира постапките, последиците и исходот од одлуката на Меган и Хари да се повлечат...

Мадам Тисо ги раздели Хари и Меган од кралското семејство

По објавувањето на војводата и војвотката од Сасекс дека се повлекуваат од обврските поврзани со британското кралско семејство, музејот на восочни фигури Мадам Тисо...

Британската кралица свика итен семеен состанок за одлуката на Хари и...

Британската кралица Елизабета за денеска закажа семејна средба на која ќе се разговара за одлуката на принцот Хари и неговата сопруга Меган да се...

Кралицата Елизабета и принцот Хари ќе одржат „кризен состанок“

Кралицата Елизабета за утре го повика својот внук, принцот Хари, на „кризен состанок“, за да разговараат во четири очи за идните активности за него...

Цел живот го поддржував Хари, но не можам повеќе

Војводата од Кембриџ зборуваше за својата тага по објавата на неговито брат за повлекувањето од кралското семејство. Исто така изрази жалење што кралското семејство...

Зошто целата вина да падне врз Меган?

Принцот Хари и Меган, војвотката од Сасекс, соопштија дека се повлекуваат од должностите во кралското семејство. Во рамките на таа одлука тие ќе минат...

Мегзит предизвика „граѓанска војна“ во кралското семејство

Повлекувањето на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл од кралските должности е главната вест во британскиот печат, во кој се вели дека кралицата...