Ознака: матејче

Итна интервенција на покривот на манастирот во Матејче

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска направи увид во најновите состојби со манастирската црква во Матејче, заедно со градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски, директорот...

Шестмина повредени при експлозија на плинска боца во Матејче

Шест лица се повредени во експлозија на плинска боца која се случила синоќа во викендица во селото Матејче. Во село Матејче, во месноста викана Матејачки...