Ознака: маркет

Нови дизајнери во „Лаб дизајн маркет“

Викендов во изложбениот салон и заедница на македонски дизајнери и занаетчии „Лаб дизајн маркет“ се одржа промоција на новите дизајнери што ќе се приклучат...

ФОТОГАЛЕРИЈА – Ковачевски слушаше жалби за цените на неговата турнеја по...

Премиерот Димитар Ковачевски во друштво со министерот за економија Крешник Бектеши повторно пазареше пред камери во скопски маркет, по третпат откако беше воведено замрзнувањето...

Ковачевски и Бектеши повторно пазареа пред камери, премиерот потроши 328 денари...

Премиерот Димитар Ковачевски, министерот Крешник Бектеши и директорот на „Пазарна“ Горан Трајковски, посетија маркет од познат скопски синџир за да ги проверат цените. Откако...

Еден мртов и четворица ранети во напад со нож во супермаркет...

Едно лице загина, а најмалку четири други се повредени, од кои дел и потешко, во напад со нож во супермаркет во Милано, во северна...

Муштерија нападна касиери во скопски маркет оти не сакал да стави...

Муштерија нападна касиери во скопски маркет кога одбил да стави заштитна маска за запазување на ковид-протоколите. Од МВР информираат дека настанот се случил во...

Отворен реновираниот Супер Тинекс маркет Годел

Компанијата „Тинекс“ од денес, 26.11.2021 повторно отвора уште еден во низата реновирани, модерни, најснабдени маркети, тоа е „Супер Тинекс Годел“ на ул. „Перо Наков”...

Напад во САД, еден загинат и 14 повредени во маркет

Едно лице загина, а 14 се повредени во напад што се случи во градот Колиервил, недалеку од Мемфис во американската сојузна држава Тенеси, објави...

Отворен реновираниот „Тинекс“ маркет во Ѓорче Петров

Од денес повторно е отворен реновираниот „Тинекс“ маркет Ѓорче Петров на ул. „Ѓорче Петров“ бр.22. „Тинекс“ маркетот по реновирањето располага со зголемен продажен простор од...

Ниедно семејство во САД не треба да искуси ваков ужас

Сведоштва за оружениот напад во Болдер Купувачите во супермаркетот „Кинг суперс“ во градот Болдер, Колорадо, вчера се соочија со пекол и борба за преживување откако...

Скопјанка ограбена во близина на маркет во Скопје

Вчера околу 16.10 часот во СВР Скопје, С.С.(61) од Скопје пријавила дека околу 15.50 часот, во близина на маркет на ул. Ѓорче Петров во...