Ознака: Лото 7

Бонус игра за онлајн учесниците на Лото 7 и Џокер

Државна лотарија со задоволство најавува нова игра за забава и добивки, овојпат во вид на бонус игра за учесниците во игрите на среќа Лото...

Седумка на ЛОТО 7 вредна 669.000 евра „падна“ во Визбегово

Државна лотарија со радост известува дека во 50. коло од играта на среќа лото 7, падна рекордна лото-премија во вредност од 41.163.771,6 денари, (околу...

Онлајн играч на Лото 7, доби 6-ка вредна над 5.000 евра

Најголемата добивка од претходното коло Лото 7, во вредност од 348.297,50 денари, е 6-ка од одиграна комбинација преку онлајн платформата на Државна лотарија. Извлекувањето...