Ознака: листа

„Ковакс“ утре ќе ја објави листата за дистрибуција на вакцините против...

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејезус на денешната прес-конференција рече дека „Ковакс“ утре ќе објави список за дистрибуција на вакцини по...

Кои се подривачите, сонувачите и најмоќните луѓе во Европа?

Германската канцеларка Ангела Меркел е најмоќната личност на Европа според листата на европското издание на магазинот „Политико“ која ги дели европските лидери во три...

Најмалку 851 нелегален мигрант се на листата набљудувани терористи во Франција

Министерот за внатрешни работи на Франција, Жералд Дарманин, изјави дека на листата набљудувани терористи во Франција има најмалку 851 нелегален мигрант, од кои 231...

Најразновидна потесна листа за „букер“ досега

За и против aмериканизирањето на британската награда Со четири писатели што не ѝ припаѓаат на белата раса, потесниот список, кој го сочинуваат вкупно шест автори,...

Десетте најплатени фудбалери заработиле над половина милијарда долари

Според магазинот, Меси за годинава е прв на листата, со 126 милиони долари, зад него се Роналдо со 117, Нејмар со 96 милиони долари...

По 111-ти пат води Магнус Карлсен

ШАХ - СЕПТЕМВРИСКА РЕЈТИНГ-ЛИСТА Македонските шахисти (првите 100 на листата) одиграа повеќе партии во класичен шах, односно на табла отколку најдобрите шахисти во светот во...

Владата ја објави листата на фирми што не им исплатиле пари...

Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, но на вработените не им исплатиле плати. Преглед до листата на следниот ЛИНК. Дел од фирмите...

ЕУ објави нова листа на земји на кои ќе им биде...

Советот на Европската Унија усвои нова листа на земји на чии државјани од 16 јули ќе им е дозволен влез во земјите на ЕУ,...

Објавена листата на 138 имиња што одбиле да примат решение за...

Објавени се имињата на 138 лица што по разни основи не примиле решение за изолација, проблем со кој се соочува Државниот санитарен и здравствен...

Македонија осум места подолу на листата на економски слободи во светот

Македонија падна осум места подолу во споредба со лани и се најде на 41 место во светот според Индексот на економски слободи за 2020...