Ознака: листа

САД осветлуваат коруптивни активности на поранешни владини функционери

Ставањето на имињата на поранешниот премиер Заев и на поранешниот генерален секретар на Владата, Рашковски, во некаков контекст во образложенијата на Канцеларијата за контрола...

Илон Маск и натаму прв на листата на милијардери на Блумберг,...

Основачот и главен извршен директор на компанијата LVMH, Бернард Арно, го загуби второто место на листата на милијардери на Блумберг, откако беше претекнат од...

Ѓорческа со новата титула скокна 30 места и сега е 186-та...

ВТА-ЛИСТА Лина Ѓорческа се врати меѓу најдобрите 200 тенисерки на ранг-листата на Женската тениска асоцијација (ВТА), откако од вчера е на 186-та позиција. Нејзиниот најдобар...

Риши Сунак не е веќе толку богат: Тој и сопругата Мурти...

Според најновата листа на богаташи на „Сандеј тајмс“, Риши Сунак и неговата сопруга Мурти губеле во просек по 500.000 фунти дневно во текот на...

Швјонтек ќе стане втора најмлада тенисерка број еден во светот

Полјачката Швјонтек по турнирот во Мајами ќе ја преземе првата позиција на ВТА-листата, по повлекувањето на Австралијката Барти ВТА-ЛИСТА Трикратната гранслем-победничка, Австралијката Ешли Барти (25) го...

Баздникин: Листата на непријателски земји е реакција на постапките на владите...

Списокот на непријателски земји е објавен од Владата на Русија при спроведување на указот на претседателот Путин. Тоа е список на држави кои вршат...

Министерството за правда ја поништи листата со групни помилувања

Листата со предложени затворени за помилување е поништена, соопшти Министерството за правда. Како што наведуваат од министерството, одлуката оваа година да не проследат предлог за...

Ќе се споредуваат листите на патници во автобусите за да се...

По изјавата на бугарскиот обвинител Сарафов дека недостасува еден патник од запалениот автобус, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција издало...

„Глобал фајнанс“ ја смести Македонија меѓу последните на листата на безбедни...

Помеѓу 134 земји, Македонија се наоѓа на 125. место на најбезбедни земји во светот, според листата на магазинот „Глобал фајнанс“. Споредбено со балканските држави, зад...

Владата ја објави листата на хонорарци, негира дека биле платени да...

Владата на својата интернет-страница објави листа со детали за сите лица кои се хонорарно ангажирани, заедно со образложение кои се причините за ваквите ангажмани. -...