Ознака: Лил

Забележал дека ѕидот е искривен, тоа ги спасило станарите пред уривањето...

Две соседни згради денеска околу 9 часот и 15 минути се урнаа во францускиот град Лил. Според локалните власти, во инцидентот нема жртви, јави...

Со отстранување на клупите против граѓанската непослушност

Градоначалникот на предградие во францускиот град Лил, соочен со непослушноста на неговите сограѓани, донесе очајничка мерка со цел да ја победи нивната бунтовност. Тој...

На францускиот Лил секое вложено евро му донесе 6 до 8...

Што добиваат градовите од титулата „Европска престолнина“ Веќе неколку децении, Европа низ културата ги поврзува народите на Стариот Континент во вистинско семејство. Токму желбата за...

Мбапе е на еден хет-трик до рекордот на Бјанки

Во Франција, во Лига 1, на пет кола до крајот на фудбалската сезона ПСЖ има недостижни 85 бода, 19 повеќе од второпласираниот, Лил. За...