Ознака: лидерска средба

Мицкоски: Нема услови за уставни измени, консензус има за датумот за...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека на лидерската средба е постигнат широк консензус за датумот за следните претседателски и парламентарни избори следната...

Албанската опозиција ја напушти лидерската средба

Албанската опозиција замина од лидерската средба со образложение дека состанокот го напуштил претседателот на Собранието Талат Џафери и немале со кого да си соочат...

Ковачевски: Успешна лидерска средба значи дека сите партии ќе седнат на...

Успешна лидерска средба значи дека политичките партии ќе седнат на маса и нема да постои уценување од една политичка партија кон друга, смета премиерот...

Премиерот најави дека ќе биде испратена покана за лидерска средба, ќе...

Премиерот Димитар Ковачевски најави дека утре ќе биде испратена покана за лидерска средба до сите претседатели на парламентарните политички партии, како и до претседателот...

На лидерската во Собранието ќе се официјализира датумот за избори, потврди...

Во Собранието ќе се одржи лидерската средба на која треба да се разговара за датумот за одржување на претседателските и парламентарните избори 2024 година...

Опозицијата инсистира на лидерска средба и избори, власта на уставни измени

Продолжува дебатата на политичките партии околу термините за претседателските и парламентраните избори и потребата од лидерска средба. На барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за двојни...

Џафери: Би свикал лидерска средба, ако се согласат претседателите на партиите

Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека би свикал лидерска средба за договор за термин за претседателски и парламентарни избори само доколку претседателите на...

Власта и опозицијата со различни ставови околу лидерската средба

Власта и опозицијата остануваат на своите ставови околу можноста за одржување на лидерска средба. ВМРО-ДПМНЕ инсистира на ваква средба бидејќи според оваа партија земјата...

Потребна е лидерска средба за датум за избори, може да ја...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека е време за лидерска средба, која би можел да ја иницира и претседателот на Собранието Талат Џафери,...

Мицкоски го повикува Ковачевски да свика лидерска средба за изборите: Ниту...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го повикува премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски да свика лидерска средба, на која, како што вели, ќе...