Ознака: Кривичниот суд

Кривичниот суд на Менхетен пресуди, Трамп ќе мора да плати казна...

Судијата Хуан Меркан пресуди дека компанијата на поранешениот американски претседател Доналд Трамп мора да плати казна од 1,6 милиони долари откако беше осудена за...

Камчев на распит во Кривичниот суд

Бизнисменот Орце Камчев е спроведен во Кривичниот суд, а пред зградата го чекаат три лица, меѓу кои и Наташа Савова, вработена во една од...

Емил Јакимовски доби осумдневен притвор

Судија на претходна постапка попладневно му одреди осумдневен притвор на Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар. - Осумдневниот притвор му е одреден затоа што...

Судењето за „Рекет“ почнува на 3 декември

Обвинетите Катица Jанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски ќе седнат на обвинителна клупа на судење за случајот „Рекет“ на 3 декември. - Заради интерес на...

Ременски не чувствува вина за „Рекет“

Пратеничката и експретседателка на Собранието, Фросина Ременски, по еден час поминат кај судијата на претходна постапка за случајот „Рекет“, изјави дека не чувствува вина...