Ознака: Келн

Производите на „Витаминка“ пред светската јавност на саемот во Келн

Производите на македонската бренд компанија „Витаминка“ се преставени пред светската и стручна јавност на саемот ISM во Келн, Германија, каде фирмата традиционално  учествува веќе...

Со вонредни летови од Берлин и Келн вратени над 90 македонски...

Авиокомпанијата „Визер“ вчера спровела нови вонредни летови со кои превезени се повеќе од 90 македонски државјани од Германија (Берлин и Келн) кои биле заглавени...

Koи играчи статистички беа најдобри во Келн

Статистичките податоци од чип-технологијата, која на годинашниот фајналфор во Келн беше инсталирана во дресовите на играчите и во топките со кои се играа мечевите....

Вардар по вторпат го подигна европскиот трофеј

Илјадници навивачи, граѓани на различна возраст од повеќе македонски градови, со стотици развиорени знамиња, извикувајќи: „Вардар е шампион“, ги пречекаа победниците од Келн Ракометарите на...

Град Скопје ќе им додели шест милиони денари на ракометарите на...

Советот на Град Скопје донесе одлука за доделување награда во висина од 6 милиони денари, како и средства за организирање пречек на ракометната екипа...

Триумф за ново финале во Лигата на шампионите

Годинава да не биде заборавена традицијата се погрижија ракометарите на Вардар, кои во полуфиналето ја елиминираа славната Барселона, иако и во последните 15 минути...

Роберто Гарсија Парондо: Изненадување сме за оние што не не познаваат

Наши известувачки од Келн: Јасминка Павловска Сузана Митревска По вчерашниот полуфинален меч на Ф4 од Лигата на шампионите во ракомет, и трилер-пресвртот на Вардар против Барселона, македонските...

Дебитантот Веспрем- прв финалист на Ф4 2019

Наши известувачки од Келн: Јасминка Павловска Сузана Митревска   Со резултат 33-30, унгарскиот Веспрем се пласираше во финалето на ракометниот Ф4 во Келн, победувајќи го Кјелце. Надежите се дека...

Вистински пиво-фест во Келн пред ракометниот Ф4 во Ланксес арената

Наши известувачки од Келн: Јасминка Павловска Сузана Митревска Неколку часа пред полуфиналниот меч на ракометниот Ф4 во Келн, меѓу македонскиот Вардар и шпанската Барселона, расположението во тимот...

Можно ли е второ вардарово чудо во Келн

Во меѓусебните дуели, Барселона славела во 12, Вардар во два, а еден меч завршил без победник. Вардар против Веспрем одиграл осум средби, еднаш победил,...