Ознака: Карате-надежи

Карате-надежите подготвени за медал(и) на СП

Македонските каратисти што ќе настапат на 11. Светско првенство (СП) за кадети, јуниори и постари јуниори (до 21 год.), кое ќе се одржи од...

Карате-надежите со четири медали од ЕП во Алборг

Вицешампиони на младинското ЕП станаа кадетот Бојан Костов и јуниорот Глигор Петков, а вчера попладне кај постарите јуниори (до 21 год.) за злато се...