Ознака: Кадетска репрезентација

Мицкоски: Верувам во репрезентативците и во нивните можности

ЏУДО - ЗАВРШНИ ПОДГОТОВКИ ЗА БАЛКАНСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА КАДЕТИ Атмосферата на подготовките е одлична, засега сите се добри, немаме повредени џудисти. Македонија на оваа Балканијада...

Германија шести пат е европски првак во млади категории

РАКОМЕТ Германија ја освои третата кадетска континентална титула (има трофеи и во 2008 и во 2012 година) за ракометари до 18 години, а трипати била...