Ознака: исчезнато

Виенска полиција: На видео материјалот веројатно е Данка Илиќ, се бараат...

Виенската полиција објави соопштение во кое достави две нови фотографии од девојче од Виена кое наликува на Данка Илиќ (2). Полицијата во своето соопштение...

Четврти ден потрагата по двегодишната Данка од Бањско Поле, се пребарува...

Потрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ од околината на Бор се уште трае. Денеска два специјалистички тимови со кучиња спасувачи обучени и тренирани да...

Полицајци, пожарникари и над 2.000 граѓани во Србија безуспешно трагаат по...

Во Србија сѐ уште е безуспешна потрагата по двегодишно девојче од Бањско поле крај Бор, Данка Илиќ, која вчера попладне изчезна крај својот дом,...

Полицијата приведе жена заради лажна пријава дека во клиника исчезнало нејзино...

Министерството за внатрешни работи вчера доцна вечерта соопшти дека е лажна пријавата за исчезнато петмесечно бебе во скопска клиника и оти жената која пријавила...

Жители на Дабиле се вклучија во потрагата по исчезнатото момче во...

Се уште трае потрагата по М.П. (29) од струмичкото село Дабиле, кој на 16 овој месец исчезна во водите на браната кај селото Дрвош. Вчера...

Продолжува потрагата по момчето кое исчезна завчера во водите на браната...

Продолжува потрагата по М.П. (29) од струмичкото село Дабиле, кој завчера исчезна во водите на браната кај селото Дрвош. Според портпаролката на СВР Струмица Александра...

Продолжува потрагата по момчето што исчезна во водите на Вардар

Полицијата и натаму го бара момчето кое вчера исчезна во реката Вардар, кај неготинско Пепелиште. Момчето почнало да се дави во реката, а другарче се...

Во Тетово исчезна шестодишно дете од Прилеп

Родител од Прилеп во претпладневните часови на 20 мај во полиција пријавил дека неговиот шестгодишен син се изгубил во Тетово. Според пријавата, на детето му...

Исчезнато 12-годишно дете од Скопје

Дванаесетгодишно дете од Скопје вчера околу 12 часот исчезнало од семејната куќа и заминало во непознат правец. Како што соопшти МВР, случајот во Полициското одделение „Петровец“...