Ознака: изјава

Османи очекува појаснување за изјавата од министерот за одбрана на Србија

Македонија го отфрла мешањето и несоодветните забелешки од функционерите од соседството. Се залагаме за регионална стабилност и соработка, вклучително и со Србија и Косово,...

Целта на бунтот не беше соборување на руското раководство, изјави Пригожин,...

Основачот на приватната воена компанија „Вагнер“ Евгениј Пригожин за прв пат по завршувањето на бунтот во Русија изјави дека неговите борци марширале за да...

Вучиќ: Момчето е сместено на Клиниката за невропсихијатрија, да ја утврдиме...

-Денес е еден од најтешките денови во современата историја на нашата земја. Изразувам сочувство до семејствата, родителите, браќата, сестрите, бабите и дедовците на убиените...

ОМО Илинден Пирин за „македонизмот“ на Радев: Сака да ја заштити...

ОМО Илинден Пирин излезе со став за последната изјава на бугарскиот претседател Румен Радев дадена по средбата со германскиот државен врв во Берлин, во...

Ковачевски: Сите се едногласни дека треба веднаш да почнеме со преговори

По дводневната работна посета во Брисел, премиерот Димитар Ковачевски во изјава за медиумите истакна дека европските лидери биле едногласни во поддршката за одржување на...

Mакедонската интелигенција носи најголема одговорност за положбата во која денеска се...

Изјава на Мисирков од 1925 година Пишува: Блаже Миневски „Јас сум Македонец, со македонска свест, и како таков имам свое македонско гледиште врз минатото, сегашноста и...

Бугарија ја повика хрватската амбасадорка поради изјавата на Милановиќ за Македонија

Амбасадорката на Република Хрватска во Софија, Јасна Огњановац денеска била повикана на разговор во бугарското МНР по наредба на министерот за надворешни работи на...

Пендаровски изненаден што Филипче го обвини дека не помогнал за набавка...

Претседателот Стево Пендаровски е крајно зачуден што министерот Филипче свесно не го споменува фактот дека првичните контакти со најголемите фармацевтски компании, кон крајот на...

Филипче: Изненаден сум од изјавата на Пендаровски, сликите од Србија не...

Изненаден сум од изјавата на претседателот Пендаровски, сликите од Србија не се срам, тоа е одраз на солидарност во услови на криза, вели министерот...

Лечиќ седум и пол часа даваше изјава во полиција

Актерот Бранислав Лечиќ кого колешката Данијела Штајнфелд го обвини за силување се огласи на социјалните мрежи по давањето исказ во полициска станица. Тој ги избегна...