Ознака: извинување

Ердоган се извини поради доцнењето на помошта по земјотресот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска им се извини на жителите на провинцијата Адијаман на југоистокот на земјата, една од најтешко погодените од разорниот...

Бектеши: Ѝ се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја...

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска и се извини на новинарката од телевизија Канал 5 Катерина Капоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор...

Џафери не чувствува одговорност да им се извини на собраниските службеници

Собранискиот спикер, Талат Џафери не чувствува одговорност да се извини на собраниските службеници кон кои се обратил со пцовки, а се слушаше на снимката...

Репарации за воените штети направени во Македонија од фашистичкиот бугарски окупатор

По повеќе од 75 години од крајот на Втората светска војна, Германија продолжува и ден-денес да им исплаќа репарации на семејствата на жртвите од...

Таравари нема да му се извини на Заев за изјавата дека...

Поранешниот министер за здравство и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, денеска изјави дека нема да му се извини на премиерот Зоран Заев за...

Џонсон ѝ се извини на израелската министерка, која не можеше да...

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ѝ се извини на израелската министерка за енергија, Карин Елхарар. Извинувањето дојде кога таа се пожали дека не може да...

Мицотакис се извини за пропустите со пожарите

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис се извини за пропустите на владата во борбата против катастрофалните пожари и одобри 500 милиони евра помош за луѓето. Додека пожарите...

Арнаутовиќ се извини, тврди дека не го навредил расистички Алиоски

Австрискиот фудбалски репрезентативец Марко Арнаутовиќ е цел на напади на социјалните мрежи поради расправијата со македонскиот фудбалер Езџан Алиоски во завршницата од вчерашниот меч...

Би-би-си се извини поради потресните сцени од борбата за живот на...

Британскиот сервис Би-Би-Си им се извини на гледачите што ја гледале потресната сцена од борбата за животот на Кристијан Ериксен за време на преносот...

Би-би-си се извини за интервјуто со принцезата Дајана

Би-Би-Си денеска понуди извинување за интервјуто со принцезата Дајана, кое беше емитувано во 1995 година, по истрагата што доведе до заклучок дека Би-Би-Си не...