Ознака: ивановски

Промоција на „Денар на валкан тротоар“ од Јовица Ивановски

Вечерва, со почеток во 20 часот, во „Лабораториум“, ќе се одржи промоција на поетската книга „Денар на валкан тротоар“ од Јовица Ивановски. Книгата ќе...

Ивановски со најдобар ранг – 306-ти

Најдобриот македонски тенисер во моментов Калин Ивановски оствари голем напредок од 30 места на најновата АТП-листа. Моментално тој е на 306-то место, со реална...

Ивановски почна со победа

ТЕНИС – НА ТУРНИРОТ ВО ФРАНЦИЈА Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски славеше со 2-0 во сетови (6-2 и 6-4) против Чехот Метју Вилијам Доналд (1.264-ти...

Пендаровски ја поздрави одлуката на Европскиот суд за човекови права во...

Претседателот Стево Пендаровски ја поздрави одлуката на Европскиот суд за човекови права во Стразбур донесена утрово со која се отфрла тужбата против Македонија. - По објавувањето...

Нов триумф на Ивановски без загубен сет

ТЕНИС - ТУРНИР ВО ТУНИС Македонскиот тенисер Калин Ивановски се пласира во полуфиналето на турнирот во Тунис, одново без загубен сет, победувајќи го осмиот носител...

Ивановски не го заврши маратонот

Златниот медал го освои Германецот Ричард Рингер, со време од 2:10,21 часа Најдобриот македонски атлетичар, Дарио Ивановски, не ја заврши маратонската трка на Европското првенство...

Фокусиран на трчање, победи и на рекорди

За мене ова е најмоќна година во кариерата. На моменти и не бев свесен дека цела година жнеам успеси, освојувам медали и поставувам нови...

Ивановски и Поп Арсова поставија нови рекорди на 10 км

АТЛЕТИКА Јубилејното петто издание на „Скопје трча 10 км“ ќе биде запаметено по рекордните постигнувања на Адријана Поп Арсова и на Дарио Ивановски, членови на...

Поп Арсова и Ивановски најдобри на хронометарската трка на 10...

Оваа трка, прва по пауза од три и повеќе месеци поради пандемијата на коронавирусот, се одржа со посебни протоколи за лична и колективна заштита...

Мирко Ивановски на чекор до трансфер во Хајдук Сплит?

Македонскиот фудбалски интернационалец Мирко Ивановски(28) се наоѓа на лекарски прегледи во Сплит и доколку сė мине како што треба, тој би требало да стане...