Ознака: затвореник

Фатен затвореник со огнено оружје во Штип

Денес, од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи заедно со СВР...

Спасовски: Сите служби работат на информации за можното движење на избеганиот...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва изјави дека се работи на прибирање на информации и сознанија за можното движење на избеганиот затвореник Беким...

Осуденик нападнал полицаец во Идризово

Осуденото лице М.М. кое престојува во oтвореното одделение во казнено – поправниот дом Идризово утринава, околу 8:40 часот, без особена причина со ладно оружје...

Во КПУ-Затвор Идризово починал 27-годишен затвореник

Почина дваесет и седумгодишниот Р.В., осуденик во Казнено – поправната установа Затвор Идризово. Како што сооппшти МВР, вчера попладне во 17.50 часот било пријавено во...

Побегна затворник од штипска Ортопедија

Затвореник од Затвор-Штип утринава во 1.30 часот побегнал од одделот за ортопедија и трауматологија во Клиничка болница-Штип. Бегството на 48-годишниот осуденик за МИА го...

Прободен затвореник од КПУ Идризово

Затвореник од КПУ Идризово е прободен со остар предмет од страна на друг затвореник, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 18:00 часот во СВР...

Затвореник починал на пат кон Клиника

Педесет и двегодишен затвореник починал на пат кон клиничкиот центар. Според информациите, ноќеска околу 00.20 часот од страна на лекар од Итна медицинска помош било...

Американски затвореник побегнал по смртоносно торнадо

Затвореник што работел во фабрика за свеќи во Кентаки, за време на торнадото што погоди делови од САД, ги искористил околностите на овој катастрофален...

Пред кафеана во Градскиот парк уапсен скопјанец кој требало да биде...

Синоќа околу 01.15 часот по полноќ пред угостителски објект во Градскиот парк во Скопје, лишен од слобода бил 22-годишен скопјанец со иницијали С.С., по...

Затвореник со остар предмет повредил полициски службеник во затворот Идризово

Еден полициски службеник бил повреден со остар предмет од затвореник во затворот Идризово додека ги извршувал службените задачи, информира МВР. Како што дообјаснуваат од МВР,...